Το Ροδίων άθλησις στις αθλητικές ακαδημίες του ΟΠΑΠ.
![opap](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_webp,q_glossy,ret_img,w_1898,h_1122/https://rpathlisis.gr/wp-content/uploads/2024/01/opap.jpg)
Με χαρά υποδεχθήκαμε την σημερινή ενημέρωση ότι οι ακαδημίες μπάσκετ του σωματείου μας εντάχθηκαν στο πρόγραμμα Αθλητικές Ακαδημίες ΟΠΑΠ για τα επόμενα 3 χρόνια.
Στο ξεκίνημα της αγωνιστικής χρονιάς συνεργάτες του προγράμματος ΟΠΑΠ επισκέφτηκαν και ξεναγήθηκαν στους χώρους του αθλητικού κέντρο ελέγχοντας τόσο την αρτιότητα των εγκαταστάσεων όσο και την πληρότητα των προπονητικών προγραμμάτων.
Η ανακοίνωση της συνεργασίας με το πρόγραμμα του ΟΠΑΠ μας τιμά ιδιαίτερα διότι συνοδεύονταν από συγχαρητήρια επιστολή για την οργάνωση και την συνολική εικόνα ακαδημιών και προπονητών.
Η επιλογή του Ροδίων άθλησις ανάμεσα σε χιλίαδες σωματεία σε όλη την Ελλάδα είναι μια συλλογική επιτυχία η οποία θα βρει αντίκτυπο στην βελτίωση των παροχών προς τους μικρούς αθλητές αλλά θα λειτουργήσει και ως κίνητρό σε όλους εμάς ώστε κάθε χρόνο να γινόμαστε καλύτεροι.